Am făcut două tururi de călărie în Vinales, iar acesta a fost cu siguranță cel mai bun. Un ghid uimitor, cai buni (am fost un pic nervos după turul anterior, când calul meu a fost un pic sălbatic) și fiul meu a ajuns să meargă mai repede și să meargă mai repede în timp ce l-am luat un pic mai lent.
Poziția a fost absolut uluitoare. Opririle au fost minunate, iar ferma la care ne-am oprit pentru băuturi răcoritoare a fost minunată, prietenoasă și deloc insistentă în a-și vinde mărfurile. De fapt, am cumpărat câteva din cauza asta!
În general, acesta a fost unul dintre cele mai bune tururi pe care le-am făcut până acum în Cuba și recomand cu căldură.