Ignoră și mergi la conținut
  Navighează înainte pentru a accesa rezultatele sugerate
  Actualizare privind COVID-19
  Pentru a găsi opțiunile de anulare și rambursare, selectează o rezervare din pagina Călătorii. Politica noastră privind circumstanțele atenuante se aplică numai anumitor rezervări. Dacă data de check-in este după 15 august, te rugăm să revii aici pe 15 iulie 2020 pentru o actualizare.

  De ce sunt anulate experiențele Airbnb pe care le-am rezervat?

  Pe 11 martie 2020, Organizația Mondială a Sănătății (OMS) a declarat că epidemia de COVID-19 este o pandemie globală.Experiențele Airbnb au fost dezactivate temporar pe 18 martie 2020 pentru a respecta directivele autorităților guvernamentale și sanitare cu privire la distanțarea socială. Această dezactivare temporară va fi menținută în multe țări până pe 28 iunie 2020 cel puțin, pentru a proteja sănătatea și siguranța comunității noastre.

  Credem că, pe termen scurt, această măsură este necesară pentru a încetini răspândirea virusului și, pe termen lung, pentru a ne asigura că experiențele rămân o modalitate de încredere de a pune în legătură persoane din întreaga lume.

  Ce se întâmplă cu rezervările

  Dacă ai avut o rezervare între 18 martie și 28 iunie 2020, rezervarea a fost anulată automat. Ai primit o rambursare integrală, inclusiv o rambursare a tuturor taxelor de servicii Airbnb, și vei mai primi un cupon de 25 USD pe care-l vei putea folosi pentru o experiență viitoare.

  Rezervarea de experiențe după 28 iunie

  Poți rezerva orice experiență disponibilă după 28 iunie. Airbnb va continua să monitorizeze situația la nivel global și va ține la curent comunitatea noastră în cazul în care situația se schimbă.

  Politicile de anulare a experiențelor Airbnb

  După reluarea experiențelor Airbnb, politica de anulare a experiențelor se va aplica oricărei anulări. Anulările legate de pandemia de COVID-19 fac obiectul politicii noastre privind circumstanțele atenuante. Consultă articolul nostru despre circumstanțele atenuante legate de pandemia de COVID-19 pentru a afla mai multe despre acoperirea situațiilor care implică pandemia de COVID-19.

  Articole similare
  Ai obținut ajutorul de care aveai nevoie?